top of page

AMAZON a nákupy, které vám ušetří tisíce korun

Aktualizováno: 31. 12. 2022

Ne nadarmo se říká: “kdo šetří, má za tři”. Dnes se podíváme na to, co vám může ušetřit nakupování na Amazonu. Věřte nevěřte, není to žádná věda a rozdíl v cenách může být OBROVSKÝ.

Co je to vůbec Amazon?

 • Jedná se o internetové tržiště původem z USA, kde seženete v podstatě cokoliv. Není to o jedné firmě, která zde nabízí své produkty. Na tomto tržišti se jednotliví prodejci, dodavatelé a výrobci předhání v tom, kdo nabídne produkt levněji, s rychlejším dodáním nebo jinými výhodami.

 • Každý prodejce má svůj vlastní prodejní účet, na kterém se snaží budovat kladné recenze od všech zákazníků - vy tak máte jistotu, že se jedná o kvalitního podnikatele, nikoliv podvodníka.

 • Často se setkávám s názorem, že se jedná o obdobu Aliexpressu - NENÍ TOMU TAK! Nebo minimálně ne z pohledu toho, že byste na Amazonu nakupovali jen neoriginální zboží za pár korun.

 • Takové zboží na Amazonu naleznete samozřejmě také, ale narozdíl od Aliexpressu naleznete na tomto tržišti téměř jakýkoliv další produkt, který kupujete běžně v ČR na e-shopech - telefony všech značek, hračky, kosmetiku, jídlo - prostě cokoliv!

 • Lidé v USA ale i v dalších zemích nakupují zboží prioritně zde, jednotlivé e-shopy v zahraničí tak nefrčí jako u nás. Proto patří Amazon do TOP 3 největších firem dnešní doby a jeho zakladatel Jeff Bezos patří dlouhodobě mezi nejbohatší lidi planety.

Tento článek nebude o návodu, jak založit účet na Amazonu a nakupovat na něm. Prioritně vám chci ukázat, proč nad Amazonem vůbec začít přemýšlet a co vám to může přinést! Zrovna minulý víkend jsem do firmy sháněl kamerový systém, který jsem si vybral na svém oblíbeném českém e-shopu Alza.cz.

Screenshot Alza.cz EufyCam kamerový systém
Eufy EufyCam 2C Kit: 2xEufyCam aktuálně stojí v novém nepoužitém stavu 7499,-. - Zdroj: Alza.cz

Produkt aktuálně stojí v novém nepoužitém stavu 7499,-.

Nejlevnější nabídka v ČR se podle Zboží.cz pohybovala okolo 7290,-.


Pokaždé když nakupuji dražší produkt, dělám maximum pro to, abych ho koupil co nejlevněji. Nakupuji na internetu opravdu hodně, a tak nějaký rychlý průzkum trhu nezabere víc než pár minut. Mezi takový průzkum patří i prolítnutí cen na německém Amazonu.

Důvody, proč chodím právě na německý Amazon je několik:

 • Nejbližší Amazon tržiště pro doručení do ČR (už existuje i Amazon v polsku, já mám ale raději německou verzi)

 • Pokud byste nakupovali v UK nebo USA, musíte řešit vyměření DPH a případně i clo a další poplatky - nemluvě o dražší dopravě

 • Nachází se zde velké množství produktů, což o nedávno vzniklém polském Amazonu ještě úplně neplatí

 • Nákup v eurech a česká/anglická lokalizace (není 100%, ale funguje)

Dohledání produktu na Amazonu není žádná věda, skoro vždy stačí napsat do vyhledavače číslo produktu bez českých dovětků a během chvilky máte výsledek.

Přiznám se, že osobně mi přijde Amazon velmi nepřehledný a i pro vás může být dost matoucí. To si ovšem vysvětlíme někdy v budoucnu…
Screenshot Amazon.de EufyCam Kamera
Přehlednost na Amazonu není úplně ideální, sám se dívím, že to má v zahraničí takový úspěch. - Zdroj Amazon.de

Pojďme se konečně podívat na produkt, který hledáme.

 • Kamerové řešení zde v základu včetně německé DPH vycházelo na 239,99 € (5870,-).

 • Měl jsem štěstí a ještě zde byla 40 € (980,-) sleva, která platila do 30.1.2022 a dala se uplatnit v košíku.

 • Produkt tak vyšel po odečtení slev včetně německé DPH (kterou ale jako plátce DPH neplatím) na 200 € (4890,.-).

Díky tak výraznému ušetření jsem mohl rovnou koukat po vyšší verzi zboží, kde bylo součástí o jednu kameru navíc.

 • Tato verze vycházela v základu na 339,99 € (8290,-) a opět zde byla 40 € (980,-) sleva.

 • Produkt tak vycházel po odečtení slev včetně německé DPH (kterou ale jako plátce DPH neplatím) na 300 € (7340,.-).

Cena doručení za jeden nebo druhý produkt vycházela na 4,5 € (110,-) s dobou doručení mezi 4-8 pracovními dny.


Díky odpočtu DPH mě nakonec celý nákup vyšel na krásných 245,71 € (6010,-) bez německé DPH. Za tuto cenu mám ovšem řešení se 3 kamerami - v ČR bych měl za daleko vyšší částku kamery jen dvě.


Výhodou nákupu v zahraničí je i to, že jako plátce české DPH nemusím platit vůbec žádné DPH v zahraničí, jelikož se jedná o nákup mimo ČR a faktura podléhá tzv. reverse charge.


Pokud bych produkt koupil v ČR, zaplatil bych cenu včetně DPH a až na konci měsíce bych ho mohl požadovat zpět v klasickém DPH procesu. To se hodí hlavně u větších nákupů menších firem, kdy z pohledu jednoho měsíce ušetříte tyto peníze a nemusíte na ně "čekat".


Někdy se vyplatí vykročit ze své konfortní zóny a naučit se dělat něco, co vám v tom celku může přinést spoustu ovoce. Na Amazonu se dá najít mnoho skvělých produktů v "německé kvalitě" a přitom to není zase tak těžké... :) O Amazonu se dá psát opravdu dlouho, podle reakcí v něm budu pokračovat. Ušetřit na nákupech udělá vždycky radost, co takhle ušetřené peníze zainvestovat do něčeho smysluplného? :)


5 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

5 Comments


korbel Veron
korbel Veron
Dec 05, 2023

Dobrý den , vím že se jedná o rok starý příspěvek ale mám dotaz na cédečka. Máte zkušenosti ? Chci si pořídit cédečka kapel co běžně v obchodě neseženu ale četla jsem že mohou přijít úplně poskožená. Jestli máte zkušenosti můžete mi toto potvrdit ?

Like
Michal Saviory
Michal Saviory
Dec 06, 2023
Replying to

Dobrý den, přímou zkušenost bohužel nemám. Amazon ale v minulosti začínal na knížkách a CD/DVD bylo další odvětví, ve kterém byl odjakživa dost silný. Co tak namátkou koukám, nabídka tam je slušná, ale s doručením zdarma to nebude tak snadné - specifičtější věci nabízí jednotliví prodejci, nikoliv samotný Amazon.

Like

Guest
Feb 15, 2023

Díky za cenné informace. Nedaří se mi zadat jako firmě IČO,DIČ do daného přístupu. Prosím můžete mě navést? Díky

Like

Viktor Belák
Viktor Belák
Feb 01, 2022

Super recenzia, určite to pojdem osobne skúsiť pozrieť. Dá sa aj na Amazonu nájsť lego za lepsie ceny?

Like
Michal Saviory
Michal Saviory
Feb 01, 2022
Replying to

Díky za feedback. Ano, i LEGO tam vychází občas lépe - spíše ale běžnější sety jako City atp.

Like
bottom of page