top of page

AMAZON a nákupy, které vám ušetří tisíce korun

Aktualizováno: 31. 12. 2022

Ne nadarmo se říká: “kdo šetří, má za tři”. Dnes se podíváme na to, co vám může ušetřit nakupování na Amazonu. Věřte nevěřte, není to žádná věda a rozdíl v cenách může být OBROVSKÝ.

Co je to vůbec Amazon?

 • Jedná se o internetové tržiště původem z USA, kde seženete v podstatě cokoliv. Není to o jedné firmě, která zde nabízí své produkty. Na tomto tržišti se jednotliví prodejci, dodavatelé a výrobci předhání v tom, kdo nabídne produkt levněji, s rychlejším dodáním nebo jinými výhodami.

 • Každý prodejce má svůj vlastní prodejní účet, na kterém se snaží budovat kladné recenze od všech zákazníků - vy tak máte jistotu, že se jedná o kvalitního podnikatele, nikoliv podvodníka.

 • Často se setkávám s názorem, že se jedná o obdobu Aliexpressu - NENÍ TOMU TAK! Nebo minimálně ne z pohledu toho, že byste na Amazonu nakupovali jen neoriginální zboží za pár korun.

 • Takové zboží na Amazonu naleznete samozřejmě také, ale narozdíl od Aliexpressu naleznete na tomto tržišti téměř jakýkoliv další produkt, který kupujete běžně v ČR na e-shopech - telefony všech značek, hračky, kosmetiku, jídlo - prostě cokoliv!

 • Lidé v USA ale i v dalších zemích nakupují zboží prioritně zde, jednotlivé e-shopy v zahraničí tak nefrčí jako u nás. Proto patří Amazon do TOP 3 největších firem dnešní doby a jeho zakladatel Jeff Bezos patří dlouhodobě mezi nejbohatší lidi planety.

Tento článek nebude o návodu, jak založit účet na Amazonu a nakupovat na něm. Prioritně vám chci ukázat, proč nad Amazonem vůbec začít přemýšlet a co vám to může přinést! Zrovna minulý víkend jsem do firmy sháněl kamerový systém, který jsem si vybral na svém oblíbeném českém e-shopu Alza.cz.

Screenshot Alza.cz EufyCam kamerový systém
Eufy EufyCam 2C Kit: 2xEufyCam aktuálně stojí v novém nepoužitém stavu 7499,-. - Zdroj: Alza.cz

Produkt aktuálně stojí v novém nepoužitém stavu 7499,-.

Nejlevnější nabídka v ČR se podle Zboží.cz pohybovala okolo 7290,-.


Pokaždé když nakupuji dražší produkt, dělám maximum pro to, abych ho koupil co nejlevněji. Nakupuji na internetu opravdu hodně, a tak nějaký rychlý průzkum trhu nezabere víc než pár minut. Mezi takový průzkum patří i prolítnutí cen na německém Amazonu.

Důvody, proč chodím právě na německý Amazon je několik:

 • Nejbližší Amazon tržiště pro doručení do ČR (už existuje i Amazon v polsku, já mám ale raději německou verzi)

 • Pokud byste nakupovali v UK nebo USA, musíte řešit vyměření DPH a případně i clo a další poplatky - nemluvě o dražší dopravě

 • Nachází se zde velké množství produktů, což o nedávno vzniklém polském Amazonu ještě úplně neplatí

 • Nákup v eurech a česká/anglická lokalizace (není 100%, ale funguje)

Dohledání produktu na Amazonu není žádná věda, skoro vždy stačí napsat do vyhledavače číslo produktu bez českých dovětků a během chvilky máte výsledek.

Přiznám se, že osobně mi přijde Amazon velmi nepřehledný a i pro vás může být dost matoucí. To si ovšem vysvětlíme někdy v budoucnu…
Screenshot Amazon.de EufyCam Kamera
Přehlednost na Amazonu není úplně ideální, sám se dívím, že to má v zahraničí takový úspěch. - Zdroj Amazon.de

Pojďme se konečně podívat na produkt, který hledáme.

 • Kamerové řešení zde v základu včetně německé DPH vycházelo na 239,99 € (5870,-).

 • Měl jsem štěstí a ještě zde byla 40 € (980,-) sleva, která platila do 30.1.2022 a dala se uplatnit v košíku.

 • Produkt tak vyšel po odečtení slev včetně německé DPH (kterou ale jako plátce DPH neplatím) na 200 € (4890,.-).

Díky tak výraznému ušetření jsem mohl rovnou koukat po vyšší verzi zboží, kde bylo součástí o jednu kameru navíc.

 • Tato verze vycházela v základu na 339,99 € (8290,-) a opět zde byla 40 € (980,-) sleva.

 • Produkt tak vycházel po odečtení slev včetně německé DPH (kterou ale jako plátce DPH neplatím) na 300 € (7340,.-).

Cena doručení za jeden nebo druhý produkt vycházela na 4,5 € (110,-) s dobou doručení mezi 4-8 pracovními dny.


Díky odpočtu DPH mě nakonec celý nákup vyšel na krásných 245,71 € (6010,-) bez německé DPH. Za tuto cenu mám ovšem řešení se 3 kamerami - v ČR bych měl za daleko vyšší částku kamery jen dvě.


Výhodou nákupu v zahraničí je i to, že jako plátce české DPH nemusím platit vůbec žádné DPH v zahraničí, jelikož se jedná o nákup mimo ČR a faktura podléhá tzv. reverse charge.


Pokud bych produkt koupil v ČR, zaplatil bych cenu včetně DPH a až na konci měsíce bych ho mohl požadovat zpět v klasickém DPH procesu. To se hodí hlavně u větších nákupů menších firem, kdy z pohledu jednoho měsíce ušetříte tyto peníze a nemusíte na ně "čekat".


Někdy se vyplatí vykročit ze své konfortní zóny a naučit se dělat něco, co vám v tom celku může přinést spoustu ovoce. Na Amazonu se dá najít mnoho skvělých produktů v "německé kvalitě" a přitom to není zase tak těžké... :) O Amazonu se dá psát opravdu dlouho, podle reakcí v něm budu pokračovat. Ušetřit na nákupech udělá vždycky radost, co takhle ušetřené peníze zainvestovat do něčeho smysluplného? :)


3 komentáře

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page