top of page

Jak ušetřit za dopravu ze zahraničí?

Aktualizováno: 26. 6. 2022

Líbí se vám nějaký produkt ze zahraničního obchodu a chtěli byste si ho koupit? Bohužel jste v průběhu dokončení své objednávky zjistili, že daná stránka nedoručuje zboží do České republiky nebo je doprava příliš drahá? Nevěstě hlavu - existuje skvělé řešení, které vám ušetří spoustu peněz za dopravu a zároveň urychlí proces doručení klidně i o několik dní!


Řeč je o službě, která se nazývá Virtuální adresa. Nemám na myslí žádnou konkrétní firmu, jen vám chci představit tuto metodu obecně. Jak už částečně název napovídá, díky této službě získáte bezplatnou virtuální doručovací adresu ve státě, kde chcete nakupovat. Může to být Německo, Británie, USA, Polsko nebo jakýkoliv další stát.


Na tuto adresu si necháte doručit zboží za vnitrostátní ceny poštovného (často je doručení v rámci státu zdarma). Jakmile bude zásilka doručena na vaší virtuální adrese, obdržíte mail a můžete si své zboží přeposlat za běžnou cenu na svou adresu v České republice.


Zní to pro vás složitě? Složité to opravdu není, pojďme si uvést konkrétní příklad!

"Chcete nakoupit zboží na e-shopu v Německu. Stránka bohužel nenabízí doručení do České republiky."

V několika krocích si ukážeme, co dělat:

  1. V prvé řadě si musíte najít konkrétní společnost, která nabízí virtuální adresu v Německu s doručením do České republiky. Z osobních zkušeností bych doporučil službu mailboxde.cz - společnost s českou lokalizací a českým majitelem. V případě jiných států stačí zadat do Googlu “virtuální adresa v….”, mezi zobrazenými výsledky najdete určitě to, co potřebujete.

  2. Na těchto (nebo jiných) stránkách si založíte bezplatně účet. Ihned po registraci obdržíte údaje o své virtuální adrese. Vaše virtuální adresa obsahuje unikátní číslo, díky kterému daná společnost pozná, že balík patří právě vám. Důležité je zmínit, že VÁS SLUŽBA NIC NESTOJÍ - platíte až tehdy, když na virtuální adresu dorazí váš balík.

  3. Tuto adresu uvedete jako doručovací adresu na stránkách e-shopu (často jsou na stránkách virtuální adresy návody, které vám vše zásadně usnadní). Balík musí být uhrazen předem, dobírka není možná!

  4. Jakmile zásilka dorazí na vaši virtuální adresu, obdržíte mail s informací, že byla zásilka přijata.

  5. Následně si můžete zásilku nechat přeposlat z Německa na svou adresu v České republice (nebo i na Slovensku). Na stránce si vyberete doručovací metodu a uhradíte poplatek za přijetí balíku a dopravu do ČR… Do dvou dnů máte zásilku doma!

0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare


bottom of page