LEGO a možnosti jeho prodeje

Aktualizováno: 26. 6.

V minulém článku jsem vám přiblížil stavebnici LEGO a její dlouhodobou hodnotu na celosvětovém trhu. Koneckonců je to plast a všichni dobře víme, jak těžko ho příroda dokáže rozložit. Spousta z vás už pro LEGO vylezla na půdu nebo pro něj skočila do sklepa… Teď už nejspíše čekáte na rady, jak na této stavebnici vydělat. Dnes si povíme o třech možnostech, jakými můžete prodat své LEGO. Začneme tou nejméně výdělečnou (avšak bezpracnou) a skončíme tou nejzajímavější variantou.


1. Prodej LEGO kostek na váhu

Pokud nemáte tolik času, jedná se jednoznačně o velmi zajímavou možnost, jak získat zpět značnou část pořizovací ceny. Standartně se LEGO prodává po kilech. Čím více času věnujete přípravám, tím lepší cenu můžete získat nebo požadovat. Cena za 1 kilo LEGO kostek se běžně pohybuje mezi 250,- až 600,-.


Co zvyšuje cenu kila?

  • Kvalitní fotografie

  • Vytřídění neoriginálních stavebnic (podle článku ZDE)

  • Nafocení samostatných figurek

  • Upřesnění, která témata se v kostkách nachází (velmi zajímavé jsou: Star Wars, Harry Potter, Super Heroes, vlaky nebo elektrické motory...)

  • Čistota jednotlivých dílků

  • Přesná váha

2. Prodej po jednotlivých setech

Velmi zajímavá a pro spoustu lidí i příjemná metoda dlouhodobého přivýdělku. Tato varianta je vhodná především pro ty, co mají volný čas a zároveň chuť si s LEGO kostkami ještě trochu pohrát. Na úplném začátku musíte zjistit, jaké sety se z vašich kostek dají složit. Jestli jste pořádkumilovní a návody jste si schovali, máte vyhráno! Pokud jsou však návody fuč, o nic nejde! Zabruste v paměti a zkuste si vybavit, jaké sety by se zde mohly nacházet. Je dost možné, že jste bezradní, naštěstí jste na webu, který se na toto téma zaměřuje a poradí vám.

Jak určit set z namixovaných LEGO kostek?


Prodej setů je jednoznačně zajímavějším způsobem výdělku. Když nastavíte ty správné prodejní ceny, můžete mít všechno prodáno do pár týdnů. Myslete na to, že jakmile to začnete dělat s vidinou dlouhodobých zisků, je potřeba začít oficiálně podnikat a odvádět řádně daně!

3. Rozprodej na jednotlivé dílky

Máte pro začátek tak 30m2 volného prostoru, tisíce hodin času a nevadí vám přehrabování se desítkami až stovkami kilo LEGO kostek? Přesně to vás totiž čeká při této metodě. Pro mě samotného se jedná o velmi úspěšný byznys model, který mi otevřel cestu do světa mezinárodního prodeje. Stálo mě to ovšem velké množství času, hodně nervů a energie. Pokud čas nemáte, nemá smysl nad něčím takovým ani přemýšlet.


I když jste o tom možné nikdy neslyšeli, existují velké platformy, na kterých se prodává pouze LEGO. Najdete tam celé sety ale i samostatné dílky, figurky, papírové návody, originální krabice a to v novém i použitém stavu. V prodeji se na těchto platformách nachází LEGO od dob, kdy bylo ještě ze dřeva až po ty nejnovější kousky, které se v ČR nedají ještě ani sehnat.


Existuje mnoho možností, jak přistoupit k této variantě. Ne každá je tak náročná…. Z mých zkušeností ale platí, že co v LEGO světě není náročné, na tom tak rychle nevyděláte. A o to vám aktuálně jde asi nejvíce.

Standardně ale platí, že čím větší šířka a hloubka skladových zásob, tím více prodejů získáte. Takže nemá smysl začínat s 10 kilo LEGO kostek.

Rada na závěr: Do ničeho se nepouštějte bezhlavě. VŠE SI ŘÁDNĚ PROPOČÍTEJTE A PROMYSLETE, JINAK PRODĚLÁTE!

0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše